آموزش بافت شال گردن زیبای رنگین کمانی با دست | فیلم

آموزش بافت شال گردن زیبای رنگین کمانی با دست فیلم
2,566

برای بافت این شال گردن رنگین کمانی زیباشماتنهاازانگشتانتان استفاده می‌کنید،نه قلاب‌های بافتنی.انجام این کار بسیار ساده است و نتیجه کاملاً شیک به نظر می‌رسد.

مراحل کار بافت شالگردن رنگین کمانی با دست :

۱ . پایه‌ی کار، از طناب‌های کاموایی که به وسیله انگشت دست بافته می شوند، تشکیل خواهد شد . با یک تکه کاموا که به کلاف وصل است کار خود را شروع کنید.

۲ . درحالی‌که کف دستتان رو به شماست، به روشی که نشان داده شده است کاموا را میان انگشت شست و سبابه خود قلاب کنید.

۳ . نخ را از زیر انگشت میانی، از روی انگشت حلقه، و زیر انگشت کوچک عبور دهید. دوباره نخ را روی انگشت کوچک، زیر انگشت حلقه، روی انگشت میانی و زیر انگشت اشاره بگذرانید. این فرآیند رو و زیر را دو بار دیگر تکرار کنید تا زمانی که نخ ها دو بار از روی هر انگشت عبور کنند

۴ . حالا زمان آن رسیده است که بافت را شروع کنید. حلقه های ردیف پائین نخ ، را بالا آورده و از روی حلقه بالایی و سر انگشتانتان عبور دهید.

۵ . تنها یک ردیف از نخ در سمت کف دست شما بر روی انگشتان باقی خواهد ماند. این نخ‌ها را کمی در انگشتانتان پایین بکشید

۶ . مراحل ۳ و ۴ را تکرار کنید. این مراحل را تا زمانی که چیزی شبیه به فیلم داشته باشید، تکرار کنید.

اگر کمی دو انتهای آن را بکشید، کم کم شبیه به یک طناب خواهد شد.

۷ . زمانی که طناب شما به طول مناسب رسید، با بافتن انتهای کار به داخل و بیرون حلقه‌های روی انگشتان، کار را به پایان برسانید. سپس کلاف را از دوردستتان جدا کرده و سپس برای احتیاط انتهای آن را بکشید تا محکم تر شود.

این‌ها تکه‌های کوچک‌تری از طناب‌هایی هستند که در انتها شما خواهید داشت. برای مثال، طناب های نهایی کار، باید حدود ۱٫۵ متر طول داشته باشند.

۸ . طناب‌ها را با هر ترکیب رنگی که می‌خواهید بچینید، مانند قرمز/ نارنجی، زرد/ سبز، آبی/ بنفش و انتهای آزاد آن‌ها را به هم ببندید.

۹ . از یک الگوی متقاطع استفاده کنید و هر جفت از آن‌ها را با یک تکه نخ با رنگ مناسب به هم بدوزید.

همزمان با جلو رفتن به آرامی نخ را بکشید تا شکاف بسته شود.

۱۰ . زمانی که تمام آن را دوختید انتهای آزاد را گره زده و اضافی آن را ببرید.

۱۱ . برای آنکه واقعاً شبیه به شال گردن به نظر برسد، باید هر سه جفت طناب را به هم وصل کنید، درست مانند مرحله‌ی قبل. اگر نمی‌خواهید برای دوختن آن‌ها به زحمت بیفتید، می‌توانید به جای اینکار، طناب‌ها را به هم ببافید (مثل مو) و یا حتی به همین شکل آن‌ها را بپوشید! اختیار با شماست.

مراحل ساخت و اضافه کردن منگوله به انتهای شال گردن

۱ . مقداری نخ را دور دست خود ( یا یک تکه مقوا ) بپیچانید.

۲ . یک تکه نخ که تقریباً سه برابر عرض حلقه های درست‌شده طولانی است را از داخل آن عبور دهید.

۳ سمت آزاد نخ را دور حلقه های نخ بپیچانید و محکم کنید. این کار سبب ایجاد چندین حلقه در هر سمت گره می‌شود.

۴ انتهای نخی که شما برای گره زدن استفاده کرده بودید را با یک نوار یا ماژیک مشخص کنید تا آن را با بقیه نخ ها اشتباه نگیرید. شما این رشته‌ها را نیاز خواهید داشت.

۵ همه‌ی حلقه‌های باز را با قیچی ببرید و منگوله را مرتب کنید. به یاد داشته باشید نخی که در مرحله‌ی ۴ علامت زدید را نبرید.

 

.