بامزه ترین حیوانات دنیا + تصویر

The most fun animal in the world
381

 

بامزه ترین حیوانات دنیا

هر کدام از انسان ها حیوان مورد علاقه خودشان را دارند. برخی از توله سگ ها خوششان می آید، برخی از بچه گربه ها و شاید بعضی دیگر از خوک های دریایی خوششان بیاید. اما احتمالا نمی دانید که حیوانات بامزه دیگری هم در جهان هستند که از آن ها خبر ندارید. از پرندگان بگیرید تا پستانداران. البته این حیوانات بسیار نادر هستند و مطمئنا شما آن ها را در حیاط خانه خود نخواهید یافت! با الی گشت همراه شوید تا شما را با برخی از بامزه ترین حیوانات دنیا آشنا کنیم.

پیکا | Pika

این حیوانات کوچک و با مزه که شبیه فندق هستند، پیکا نامیده می شوند! با اینکه این حیوانات در نگاه اول بیشتر شبیه جوندگان هستند، ولی به عنوان گونه ای خرگوش شناخته می شوند. این حیوانات همچنین به نام لاگومورف (Lagomorphs) هم شهرت دارند. ۲۹ گونه از پیکا در دنیا وجود دارد که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند.

پیکا

تانوکی | Tanuki

محل سکونت این حیوانات شرق آسیاست. تانوکی یا همان سگ راکون ها، در نگاه اول بیشتر شبیه به راکون ها هستند. ولی در واقع نژادشان بیشتر مربوط به گرگ هاست. این تانوکی های پشمالو و با مزه را بیشتر می توان در کشور ژاپن پیدا کرد. پشم و خز زخیم این حیوان، جذابیتش را دوچندان کرده است. در حدی که شاید بخواهید آن ها را بغل کنید!

تانوکی

پوتو | Potto

این جانوران کوچک و شب کار که چشمان بسیار درشتی هم دارند، در جنگل های بارانی دنیا زندگی می کنند. این حیوانات به طور کلی تنبل و کند هستند ولی موقع شکارشان که فرا رسد، با جهشی سریع طعمه خودشان را می قاپند! تنبل بودن این حیوانات آن ها را به یکی از بامزه ترین حیوانات دنیا تبدیل کرده است.

پوتو

کلیپ اسپرینگر | Klipspringer

کلیپ اسپرینگرها در آفریقا زندگی می کنند. این حیوانات بسیار شبیه به بزهای کوهی کوتاه قامت هستند و از بالا و پائین پریدن از صخره ها لذت می برند. کلیپ اسپرینگر واژه ای هلندیست و معادل صخره نورد می باشد.

کلیپ اسپرینگر

لیزونا | Lizuna

لیزونا در حقیقت نوعی راسو است. ولی آنقدر سفید و جذاب است که احتمالا شما با دیدن آن بخواهید آن را حیوان خانگی خود کنید! تنها راه دیدن این جانور بامزه، رفتن به جزیره خوکایدو در ژاپن است.

لیزونا

گوبی جربا | Gobi jerboa

گوبی جرباها یکی از بامزه ترین حیوانات دنیا هستند. این جوندگان کوچک صحراهای بسیار خشن، همچون صحرای گوبی را برای سکونت انتخاب می کنند. اندازه این حیوان بین ۹ تا ۱۲ سانتی متر متغیر است و عمدتا شب رو هستند. گوبی جربا درون زمین تونل هایی حفر می کند و از آن ها به عنوان پناهگاه استفاده می کند.

گوبی جربا

پانگولین |  Pangolin

این موجودات کوچک و پولک دار، در شنزارهای آفریقا زندگی می کنند. پولک های آن ها از کراتین ساخته شده، یعنی همان ماده ای که موی ما از آن تشکیل شده است. متاسفانه تقاضای زیادی برای داشتن این حیوان در دنیا وجود دارد و این امر باعث افزایش قاچاق این حیوان به مناطق مختلف دنیا شده است. پانگولین ها از حیوانات در معرض خطر انقراض در دنیا هستند.

پانگولین

دلفین ایراوادی | Irrawaddy Dolphin

دلفین ایراوادی در دریاها و اقیانوس های جنوب شرقی آسیا زندگی می کند. در عین حال که این دلفین ها حیواناتی بسیار شادابند، بسیار آرامش بخش هم هستند. متاسفانه فقط حدود ۹۷ دلفین ایراوادی در دنیا باقی مانده اند.

دلفین ایراوادی

دستکش چرمی اوستون | Owston’s Palm Civet

جنگل های آفریقا و آسیا، محل زندگی یکی از بامزه ترین حیوانات دنیا هستند. این حیوان شبیه بچه ایست که از ازدواج یک گربه کوچک و یک راکون به وجود بیاید!

دستکش چرمی

موش درختی کاکل قرمز | Red-Crested Tree-Rat

شاید باورش سخت باشد که یک موش بر روی درخت زندگی کند، ولی این اتفاق افتاده است! هر چیزی که از موش ها در ذهن خود دارید را به دور بریزید. این موش درختی نه تنها کثیف نیست بلکه به عنوان یکی از بامزه ترین حیوانات دنیا شهرت دارد. این موش به ندرت در طبیعت دیده می شود، به همین دلیل عکس های کمی از آن ها وجود دارد.

موش کاکل قرمز

لوریس کند | Slow Loris

این حیوان خزدار و چشم درشت، یک میمون نیست. شاید با دیدن لوریس کند بخواهید که آن را در آغوش بکشید، ولی هیچ وقت اینکار را نکنید! این موجودات، در عین حال که با مزه اند، یکی از پستانداران سمی دنیا هم محسوب می شوند.

لوریس کند

پرنده نوک قاشقی | Spoon-Billed Sandpiper Chick

این پرنده، دارای یک نوک عجیب و غریب است که ظاهری جذاب به او داده است. این پرنده با مزه، یکی از نادر ترین گونه های پرنده در دنیاست.

پرنده نوک قاشقی

روباه فنک | The Fennec Fox

این روباه بدنی کوچک اما گوش هایی بسیار بزرگتر از سرش دارد! این حیوان در صحرا زندگی می کند و برای فرار از گرمای آن به زیر شن ها پناه می برد.

روباه فنک

خرگوش پشمالوی انگلیسی | English Angora Rabbit

این خرگوش شبیه به بالشیست که چشم دارد و راه می رود! این خرگوش تنبل بسیار چاق و سنگیم وزن است و سالی حدود ۱۰ تن مو تولید می کند! اگر از جمع کردن موهای آن خسته و ناراحت نمی شوید، می توانید یکی از آن ها را در خانه خود نگه دارید!

خرگوش پشمالوی انگلیسی

ایزو مونگانا | Ezo Momonga

یکی از دیگر از بامزه ترین حیوانات دنیا ایزو مونگاناست. این جانور، بومی ژاپن است و با چشمان درشت و هیکل بسیار چاقش، ظاهری دلفریب و جذاب پیدا کرده است.

ایزو مونگانا

مارموست قد کوتاه | Pygmy Marmoset

این موجودات در جنگل های آمریکای جنوبی زندگی می کنند و به عنوان کوچکترین میمون های جهان شهرت یافته اند. این میمون ها فقط ۱۴۰ گرم وزن دارند و قدشان هم از ۱۶ سانتی متر بیشتر نمی شود.

مارموست قد کوتاه

برای دیدن این موجودات کوچک و بامزه باید به آمریکای جنوبی و به خصوص کشور برزیل سفر کنید.

منبع :
eligasht

فقط افراد بالای هجده سال +18

جفت گیری اسب

رابطه جنسی +18

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *