حوادث

محسن لرستانی اعدام شد؟

تکذیب تایید حکم اعدام محسن لرستانی

باشگاه خبرنگاران: روز گذشته در فضای مجازی خبر اجرای حکم محسن لرستانی خواننده کرمانشاهی منتشر شده است.

محسن لرستانی
در اخبار منتشر شده آمده است که حکم اعدام لرستانی توسط قاضی علیمردانی تایید شده است این درحالی است که پرونده محسن لرستانی در شعبه 28 دادگاه عمومی و انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه در دست بررسی است و هنوز حکم پرونده صادر نشده است.
برای صحت خبر با سید کاظم حسینی وکیل مدافع محسن لرستانی تماس گرفته شد.
سید کاظم حسینی وکیل محسن لرستانی درباره صحت خبر اعدام موکل خود گفت:این خبر کاملا شایعه است و اعدام موکل خود را تکذیب می کنم.
وی تصریح کرد:12 بهمن جلسه رسیدگی به پرونده محسن لرستانی برگزار می شود و پس از رسیدگی حکم صادر خواهد شد.

اما محسن لرستانی کیست؟

فرارو:محسن لرستانی خواننده کرمانشاهی متولد 1358 در این شهر است. او که نام خانوادگی خود را از پور مست به لرستانی تغییر داده بود هیچ گاه از این تغییر به صورت رسمی حرفی به میان نیاورد.
لرستانی در سال 1386 با کمک برادر بزرگتر خود به نام “رضا” که او نیز به خوانندگی مشغول است کار حرفه ای خود را با دو آهنگ زندان و غربت آغاز کرد، اما آنچنان مورد توجه قرار نگرفت.
محسن لرستانی در ابتدای سال های 90 تا 95 با آهنگ های بچه ننه، بچه سوسول، بچه قرتی، آهنگ شاهزاده و گدا مورد توجه قرار گرفت.
آغاز به کار محسن لرستانی به صورت غیر حرفه ای با خوانش آهنگ های کردی و اجرا در مراسم های عروسی به ابتدای دهه 80 برمی گردد. پس از آن به خواندن آهنگ هایی با لهجه ی فارسی کرمانشاهی روی آورد و به صورت حرفه ای این موضوع را دنبال کرد. لرستانی توانست در سال 97 رضایت مخاطبان خود را جلب کند.
رضایت مخاطبان او در این سال باعث شد تا لرستانی اولین کنسرت خود را در 21 دی ماه سال 97 به صورت رسمی در کرج برگزار کند. تمام بلیط های این کنسرت دو روز پیش از اجرا به فروش رفت.
محسن لرستانی

ماجرای بازداشت محسن لرستانی چه بود؟

در حالی که روز گذشته خبر بازداشت محسن لرستانی از زبان وکیل او روی خروجی رسانه ها قرار گرفت. سید کاظم حسینی وکیل محسن لرستانی برای اولین بار از اتهام موکل خود به افساد فی الارض خبر داد و به ایسنا گفت که موکلم 12 اسفندماه سال 97 در منزل مادرش در سعادت آباد بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان است.
وی ادامه می دهد:پرونده موکلم با شکایت مدعی العموم و با صدور کیفرخواست به اتهام «افساد فی الارض» به شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است.
حسینی با اشاره به اتهام محسن لرستانی گفت:موضوع اتهامی موکلم در رابطه با مسائل اخلاقی و خصوصی بود که در فضای مجازی منتشر شده بود و او شاکی خصوصی ندارد.

انتشار چت های خصوصی عامل بازداشت محسن لرستانی بود. نه رابطه فیزیکی!

پس از انتشار خبر دستگیری محسن لرستانی از سوی خبرگزاری ها، سید کاظم حسینی در گفتگو با یک رسانه فارسی زبان خارج نشین به شرح جزئیات ماجرا پرداخت و گفت:چت های خصوصی لرستانی دلیل دستگیری و صدور چنین کیفرخواستی بوده است. او همچنین تاکید کرد:هیچ اتفاق فیزیکی ای رخ نداده است.
حسینی در پاسخ به این سوال که منظورش از اتفاق فیزیکی چیست، گفت:منظورش رابطه فیزیکی است، ولی از توضیح بیش تر خودداری کرد.
او با اعلام این که هر کس در عالم خصوصی خودش چت های خصوصی دارد، در پاسخ به این که چطور این چت ها سر از جایی در آورده که باعث دستگیری لرستانی و صدور کیفرخواست با اتهامی سنگین برای او شده است، گفت:«شاید برخی افراد دسترسی پیدا کردند. به هر حال لرستانی ادمین هم داشته است و مرتب گوشی تلفنش در اختیار خودش نبوده است.»
حسینی همچنین با اشاره به اینکه در این پرونده چند نفر دیگر هم درگیر شده اند، گفت که در ارتباط با وضعیت پرونده آن ها نمی تواند اظهارنظر کند، اما گفت که این پرونده ناخواسته به پرونده دیگری وصل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا