حیوانات

نبرد سخت بوفالوی نر با شیرهای گرسنه | فیلم

وزن شیر نر به طور متوسط در حدود ۱۸۰ کیلوگرم است در حالی که وزن شیر ماده به طور متوسط در حدود ۱۳۰ کیلوگرم است. رکوردی که از وزن یک شیر به ثبت رسیده عدد شگفت انگیز ۳۷۵ کیلوگرم است. سرعت حرکت شیرها می تواند به بیش از ۸۱ کیلومتر در ساعت (۵۰ مایل در ساعت) برسد اما به دلیل نداشتن استقامت، مدت کوتاهی می توانند این سرعت را حفظ کنند. غرش یک شیر را می توان از ۸ کیلومتری (۵٫۰ مایلی) شنید.

بیشتر شیرهای موجود در حیات وحش در مناطق جنوبی و شرقی آفریقا یافت می شوند. شیرها در مقایسه با سایر گونه های گربه سانان بسیار اجتماعی هستند، آنها اغلب در گروه هایی متشکل از ماده ها، بچه ها و چند نر بزرگسال زندگی می کنند. شیر جانور ملی آلبانی، بلژیک، بلغارستان، انگلستان، اتیوپی، لوکزامبورگ، هلند و سنگاپور است.

وقتی شیرها با ببرها آمیزش می کنند نتیجه اش نژاد دورگه ای است که به نام لایگر یا تایگون شناخته می شود. لایگر مانند ببر راه راه است اما رنگ خز آن در مقایسه با خز ببر کم رنگ تر است. وقتی شیرها و پلنگ ها با هم آمیزش می کنند نتیجه اش جانور دورگه ای است که لئوپون نامیده می شود. نتیجه آمیزش شیر و جگوار نیز جانور دورگه ای به نام جگلاین است.

شیرهای ماده نسبت به شیرهای نر شکارچی های بهتری هستند و بیشتر شکارشان را برای گروه انجام می دهند. شیرها در حیات وحش، حدود ۲۰ ساعت در روز استراحت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا