چه چیزی باعث کاهش میل جنسی می شود و چگونه میل جنسی خود را افزایش دهیم؟

Low-Libido-کاهش میل جنسی
3,555

این اتفاقی است که برای بسیاری از افراد رخ می دهد. هرچند بسیاری از آن ها علاقه ای به صحبت در این رابطه ندارند. مخصوصا وقتی صحبت از کاهش میل جنسی در مردان باشد. به هر صورت، قوه مردانگی نقشی غیر قابل انکار در تعریف ما از بشریت دارد. نگاه عموم این است که مردان همیشه از سطح مشخصی از میل جنسی برخوردار هستند. گرچه این چندان درست نیست. بسیاری از مردان، گرایش کمی به رابطه جنسی دارند و برای این امر، دلایل زیادی می توان آورد. در این مطلب ویدناک به روش هایی برای فائق آمدن بر این مساله اشاره کرده ایم.

آموزش راه های افزایش میل جنسی در مردان

Rev Up a Low Libido

پیش از این در ویدناک راجع به مزایا و معایب قرض ویاگرا صحبت کرده بودیم. در هیمن راستا این بار می خواهیم شما را با دلایلی که منجر به کاهش تحریک پذیری مردان می شوند آشنا کرده و حتی الامکان راه هایی را برای حل این مساله پیش پایتان بگذاریم. پس با ما همراه باشید.

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

در کاهش میل جنسی مردان، عوامل متفاوتی اعم از فیزیکی و روانشناسی دخیل هستند. گاهی اوقات، دیلیل بروز این مساله را در هر دو مورد ذکر شده می توان یافت. مشکلات فیزیکی شامل سطح تستوسترون پایین، داروهای تجویزی، تمرینات ورزشی بیش از حد کم یا بیش از حد زیاد، سوء مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر می تواننند باعث کاهش میل جنسی شوند. از مسائل روانشناسانه منجر به کاهش میل جنسی نیز می توان به افسردگی، استرس و مشکل در برقراری ارتباط اشاره نمود.

تقریبا از ۱۰ مرد، ۴ نفرشان با مشکل کمبود تستوسترون مواجه هستند. در حالی که درمان های مبتنی بر مصرف جایگزین های تستوسترون تا حدودی بحث برانگیز هستند ولی به هر حال می توان از آن ها به عنوان راه حلی موقتی استفاده نمود.  دکتر لئون سیرد، اورولوژیست، در این رابطه می گوید: “جایگزین های تستوسترون به عنوان یک داروی کاهش میل مردان، می توانند به افزایش میل جنسی کمک کنند. ضمنا باعث حفظ و بهبود سلامت افراد نیز خواهند شد.”

کاهش میل جنسی

چگونه میل جنسیمان را کنترل کنیم؟

بسته به دلایلی که باعث بروز این مشکل شده است، راه های متفاوتی برای درمان آن وجود دارد:

  •  اتخاذ سبک زندگی سالم تر. از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید، به طور منظم تمرینات بدنی داشته باشید و به اندازه کافی بخوابید. از مصرف الکل اجتناب کرده و عوامل استرس زا را از خود دور کنید.
  • اگر پیش از این از راه های درمانی برای رفع مشکل خود لاستفاده کرده اید و به نتیجه ای نرسیده اید، پس بهتر است که شیوه درمان خود را عوض کنید.
  • از جایگزین های تستوسترون استفاده نمایید.
  • حتما از مشاوره افراد متخصص بهره مند شوید.

در صورتی که مشکلتان فیزیکی باشد، پزشکتان راه های درمانی مختلفی را می تواند برای شما تجویز نماید. داروی گیاهی کاهش میل مردان می تواند یکی از این راه ها باشد.در بسیاری از موارد، میل شما به برقراری ارتباطی حسی تر با شریک زندگی تان موجب کاهش میل جنسی می شود. در واقع شما رغبتی غیر جنسی به شریک زندگی خود پیدا می کنید. بهتر است در اینگونه موارد، به همراه شریک زندگی خود با یک پزشک یا درمانگر مشورت نمایید. اگر افسردگی باعث بروز این اتفاق شده باشد، داروها و فعالیت های صد افسردگی می تواند به کمک شما بیاید.

به طور کلی شما باید بدن خود را شناخته و احساستان را بدون شرمندگی یا خجالت با پزشکتان در میان بگذارید. بدین ترتیب به وی کمک می کنید که ریشه مشکل شما را راحت تر تشخیص داده و درمان متناسب با آن را به شما پیشنهاد دهد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

شما برای حل مشکل کاهش میل جنسی خود از چه روشی استفاده می کنید؟در یان مطلب ویدناک راه هایی را برای حل این مساله معرفی کردیم. در صورتی که در این زمینه، نظر یا پیشنهادای دارید حتما آن را با ما در ببخش دیدگاه ها در میان بگذراید.

.